Pogradeci Online
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pogradeci Online


 
ForumPortalliKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimihome

 

 vargje kurbeti

Shko poshtė 
3 posters
AutoriMesazh
Sweet_angel
Pogardecar/e
Pogardecar/e
Sweet_angel


Female Numri i postimeve : 268
Age : 39
Vendndodhja : Atje ku bohet jeta
Profesioni : Nuk don ta dish
Registration date : 17/09/2006

vargje kurbeti Empty
MesazhTitulli: vargje kurbeti   vargje kurbeti Icon_minitimeSat Oct 28, 2006 11:31 pm

Ky kurbeti shkret

Loti nėnė tė rrodhi kur erdha n'kurbet
Zemra tu copėtua oh moj nėn e shkret
Naten s'tė ka zėn gjumi ke nejt tu mendu
Ty te ka mar malli,ashtu si dhe mu
Kjo toka e larget,nėn po me merzit
Enderroj ardhjen prap cdo nate e cdo dite

Loti kurr smu ndal qe tash 7vjet
Zemrat na i plagosi ky i zi kurbet
Nėn nga larg te shkruaj,malli mka mar shum
u dogj zemra e shkret,loti rrjedh si lum
E di moj nėn qe cdo dite me ke prit
Tu qajt t'ka zan gjumi,tu qajt prap je ngrit

Nji dit do te kthehem o moj nana ime
vrava zemren tende,vrava zemren time
Kjo rruga e larget nen me fali stres
Se harroj lotin tend ne faqe deri sa te vdes
ky kurbet i shkret paska halle shume
na i dogji zemrat,loti rrjedh si lume

---------------------------------------------------------
Made by Nora
kushtuar emigrantave
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sweet_angel
Pogardecar/e
Pogardecar/e
Sweet_angel


Female Numri i postimeve : 268
Age : 39
Vendndodhja : Atje ku bohet jeta
Profesioni : Nuk don ta dish
Registration date : 17/09/2006

vargje kurbeti Empty
MesazhTitulli: Nena me percolli   vargje kurbeti Icon_minitimeSun Oct 29, 2006 4:56 pm

Nena me percolli

Kur me percolle o nen per kurbet
Loti rrodhi mbi faqe,isha ne siklet
Me puthe ne faqe me perqafove shume
Ika i merzitur,lotet rrodhen si lume
Lotet neper faqe s'ka nan kush me fshi
Edhe pse jam larg mendoj vec per ty

Ne ket toke larg,nane e babe sbehet njeri
Asnji sma ngroh zemren ashtu sic ben ti
Puna e veshtir,trupin ma shkaterroj
Asgje nuk dua vetem njiher te perqafoj
Floket me jan zbadhur,duke mendu
A ky kurbet moj nane shume ma plaku mu

Vej doren ne zemer sa her flas me ty
qaj me zo e me shpirt qe s'te shoh me sy
Kur ta degjoj zerin,nen ne telefon
Shpirti me digjet qe syni s'te shikon
Ky kurbet i larget nan ma mori rinin
Pritem nana ime se nje dit do t'vijm

------------------------------------------------
Made by Nora
per babin dhe gjyshen
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
poeti84
Pogardecar/e
Pogardecar/eMale Numri i postimeve : 100
Age : 40
Vendndodhja : tirane
Registration date : 24/04/2007

vargje kurbeti Empty
MesazhTitulli: Re: vargje kurbeti   vargje kurbeti Icon_minitimeFri May 25, 2007 1:27 am

Qiraxhi qe nget karvane
Mos ke pare burrat tane ?
Ca po vijne, ca mbrapa jane,
Ca kurbet kockat i lane.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
poeti84
Pogardecar/e
Pogardecar/eMale Numri i postimeve : 100
Age : 40
Vendndodhja : tirane
Registration date : 24/04/2007

vargje kurbeti Empty
MesazhTitulli: Re: vargje kurbeti   vargje kurbeti Icon_minitimeFri May 25, 2007 1:30 am

Nje laps,nje leter,disa vargje...

--------------------------------------------------------------------------------

Dikur isha thjesht nje femije
dhe gjithcka me dukej porsi nje lendine
tani po rritem ne nje shekull te ri
me nje vizion tjeter per jeten
me nje vizion te ri
Shume gjera i deshiroj
dhe kur i kam
nuk di ti vleresoj
shpeshhere me duket sikur ndryshoj
e serish veten nuk e kuptoj
C'do dite zgjohem
me nje mendim te ri
me mall,pendim apo zemerim
ky eshte vec fillimi i dites
por asgje nuk ka kuptim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
poeti84
Pogardecar/e
Pogardecar/eMale Numri i postimeve : 100
Age : 40
Vendndodhja : tirane
Registration date : 24/04/2007

vargje kurbeti Empty
MesazhTitulli: Re: vargje kurbeti   vargje kurbeti Icon_minitimeFri May 25, 2007 1:33 am

E mbaj mend si tani kur nena ne shkolle me coi
e me tha me lot ne sy JETA PER TY FILLOJ
Ia dedikoj gjithcka asaj se shume here une u rrezova
u ngrita prap vazhdova drejt rruges time shkova
Shume thika prapa shpine e shume buzeqeshje hipokrite
eshte cmimi i se vertetes eshte kosto e kesaj jete
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
poeti84
Pogardecar/e
Pogardecar/eMale Numri i postimeve : 100
Age : 40
Vendndodhja : tirane
Registration date : 24/04/2007

vargje kurbeti Empty
MesazhTitulli: Re: vargje kurbeti   vargje kurbeti Icon_minitimeFri May 25, 2007 1:36 am

Nuk me behet vone
se c'thote mileti
i tille eshte fati yne
i tille eshte kurbeti
E kush me urren
per trashegimine time
ja kthej me te njejtin ritem
per kete mos ki dyshime
Racizmi e inertcia
na kane ndjekur kudo
kane duruar shume shpatullat tona
MJAFT se nuk mbajne me
Mjaft me fjale boshe
qe vec me acarojne
se SHQIPERIA dhe SHQIPTARET
ato si meritojne
Per shume vjet me rradhe
na hengri te gjalle diktatura
serish vazhdojne si me rradhe
nje qeveri mbushur plot ka*ikatura
Nuk guxon me askush
te me poshteroj
nen sundimin e askushit
u bene vite qe s'jetoj
Mos urre o fatkeq
se jemi popull zemer-mire
vec namin kemi te keq
ashtu mesuam te jetojme te lire
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
DEMONI
Pogardecar/e
Pogardecar/e
DEMONI


Male Numri i postimeve : 124
Age : 39
Vendndodhja : Tirane
Profesioni : Gazetar
Registration date : 14/12/2006

vargje kurbeti Empty
MesazhTitulli: Re: vargje kurbeti   vargje kurbeti Icon_minitimeFri May 25, 2007 1:58 pm

Sme keni per keto vargje mua, forumi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
poeti84
Pogardecar/e
Pogardecar/eMale Numri i postimeve : 100
Age : 40
Vendndodhja : tirane
Registration date : 24/04/2007

vargje kurbeti Empty
MesazhTitulli: Re: vargje kurbeti   vargje kurbeti Icon_minitimeFri May 25, 2007 2:07 pm

perse dorzohesh ti mudohu njehere se nuk i dihet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
DEMONI
Pogardecar/e
Pogardecar/e
DEMONI


Male Numri i postimeve : 124
Age : 39
Vendndodhja : Tirane
Profesioni : Gazetar
Registration date : 14/12/2006

vargje kurbeti Empty
MesazhTitulli: Re: vargje kurbeti   vargje kurbeti Icon_minitimeFri May 25, 2007 2:09 pm

Ne kete fushe ja njoh aftesite vetes.Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
poeti84
Pogardecar/e
Pogardecar/eMale Numri i postimeve : 100
Age : 40
Vendndodhja : tirane
Registration date : 24/04/2007

vargje kurbeti Empty
MesazhTitulli: Re: vargje kurbeti   vargje kurbeti Icon_minitimeFri May 25, 2007 2:15 pm

mire ti e di por une them qe te pish pak dhe mbase frymezohesh pak Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
DEMONI
Pogardecar/e
Pogardecar/e
DEMONI


Male Numri i postimeve : 124
Age : 39
Vendndodhja : Tirane
Profesioni : Gazetar
Registration date : 14/12/2006

vargje kurbeti Empty
MesazhTitulli: Re: vargje kurbeti   vargje kurbeti Icon_minitimeFri May 25, 2007 2:20 pm

Qenke psikolog me duket............
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
poeti84
Pogardecar/e
Pogardecar/eMale Numri i postimeve : 100
Age : 40
Vendndodhja : tirane
Registration date : 24/04/2007

vargje kurbeti Empty
MesazhTitulli: Re: vargje kurbeti   vargje kurbeti Icon_minitimeFri May 25, 2007 6:37 pm

jo e kam nga eksperienca prandaj po te them:P
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

vargje kurbeti Empty
MesazhTitulli: Re: vargje kurbeti   vargje kurbeti Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
vargje kurbeti
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vargje nga vet anetaret e forumit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Pogradeci Online :: TEMA SHOQERORE :: Letersia-
Kėrce tek: